Jsou pro Vás tyto stránky užitečné? Podpořte jejich vývoj a provoz vložením jakékoliv částky na PayPal účet. DĚKUJEME!

Poslední výsledky
Nic se nehraje
Kanonýři trhali sítě - 8:3, 11:1, 2:7, 6:3, 8:2 Tisk Email
Krajský přebor | 04.Říjen 2015 | Redakce |

Výsledky 8:3, 11:1, 2:7 a 6:3 - to nejsou rekordní výsledky nějakého ročníku nejnižších soutěží, ale aktuálního kola nejvyšší krajské soutěže. Čtyři sobotní zápasy ze šesti skončily těmito divokými přestřelkami. S góly se roztrhl pytel, řádil opět Kořínek. Za 23 minut zápasu toho hodně zvládl dobrušský Žid (vlastňák, žlutá a červená). V neděli nezůstal pozadu Trutnov, který deklasoval 8:2 Týniště.

Podívejme se postupně po stopách gólových přestřelek a začněme tam, kde jich padlo nejvíce.

V Náchodě má celý tucet na starosti pětice domácích střelců Brich se trefil třikrát, Martin Malý dvakrát, stejně jako Gidion, zbytek přidali Ayikien, Říha a Vrabec, hosté kromě snížení Hájka na 1:6 z penalty stříleli ještě do své sítě. Na 0:5 "zvyšoval" už v 19. minutě zápasu Žid, který svůj nepovedený zápas korunoval za další 4 minuty, kdy byl nejprve napomínán žlutou kartou a vzápětí vyloučen (dle zápisu) za udeření soupeře do hlavy.

Jen o jeden gól méně padl na hradecké Slavii. Gólový rozdíl byl o něco menší v neprospěch hostujícího celku z Červeného Kostelce. Po dvou brankách vsítili Brázda, Derner a Šolc, osmičku doplnili Linhart s Havrdou, za hosty snižovali Martínek, Martin Vít a Škoda.

"Pouhých" devět gólů padlo ve Vysoké a v Kostelci. Zatímco kousek od Hradce domácí slízli hořkou porážku od lídra přeboru 2:7, v souboji nováčků mezi Kostelcem a Provodovem zase odjížděli s potupnou porážkou 3:6 hosté.

Ve Vysoké Bělka poprvé a naposledy poslal domácí do vedení. Hned z protiútoku začal rozjíždět svůj a sršeňský brankostroj Kořínek. Ten přidal v průběhu zápasu další tři zářezy a s úctyhodnými 22 góly z deseti zápasů upevnil své vedení ve střelecké tabulce. Sedmičku branek doplnili jeho kolegové Kulič a Jošt, i tady jako v Náchodě byla pátá trefa do vlastní sítě. Paradoxně její střelec Ptáček se do stejné branky trefil dvakrát. V první půli v ní ale stál brankář soupeře.

Kostelecká přestřelka začala nevinně a do 73. minuty jí nic nenasvědčovalo. V té chvíli byl na ukazateli skóre stav 2:1 pro domácí, když hosté na úvodní branku Klapala dokázali reagovat Srkalem. Tři minuty po přestávce Plocek poslal domácí do vedení. Pak se ale začaly dít věci. V 74. a 76. minutě hosté zcela obrátili stav (74. Belák, 76. Srkal) na 2:3 a s domácími to vypadalo nedobře. (fotogalerie ze zápasu na našem Facebooku ZDE) Nebyl to však poslední obrat zápasu. Poslední desetiminutovka byla ze strany domácích drtivá. Kostelečtí v ní skórovali čtyřikrát (80. Šrámek, 83. Švandrlík, 88. Marek, 90. Švandrlík).

V Chlumci si nechali střelci z minulého kola, kdy zostudili domácí Týniště deseti góly (10:2, tam se trefil Bráborec 4x!) do zásoby další tři v neméně důležitém zápase s Broumovem. Domácí se posunuli už do první půlky tabulky.

V posledním sobotním zápase nejméně gólů viděla padesátka diváků v Novém Bydžově - 3. Všechny do sítě hostujícího Jičína. Svou druhou nulu si připsal domácí gólman David Průcha.

Nedělní zápasy mužstev ze spodní části tabulky byly také zajímavé. Rychnov si těsné vítězství 2:1 s Novým Městem pohlídal a poskočil na 14. místo.

První, ale hodně důležité vítězství 8:2 nad Týništěm slaví Trutnov. O výhru, která domácí přiblížila na 1 bod svému nedělnímu sokovi se zasloužil Šulitka se čtyřmi brankami, Rejl se trefil dvakrát.

Průměr gólů  víkendových zápasů přeboru je tedy 7,62 na zápas.